Lemoniada arbuzowa z miętą

Lemoniada arbuzowa z miętą

Letni, orzeźwiający napój. Arbuz dodaje dużo słodyczy do lemoniady, dzięki czemu można dodać do niej mniej cukru niż zazwyczaj. Warto również dodać świeżą miętę, jej aromat bardzo tu pasuje, jest lekko wyczuwalny, ale nie dominujący, nie pomijajcie jej! Desery piekę zawsze tradycyjnie, z cukrem, inne słodziki po prostu mi nie smakują, ale picie zawsze dosładzam ksylitolem, jego smak jest niewyczuwalny, a jest o wiele zdrowszy, spróbujcie!

lemoniada arbuzowa z mięta watermelon and mint lemonade

Lemoniada arbuzowa z miętą

z przepisu wychodzi ok. 2.4 l napoju

czas przygotowania 15 minutes
ilość porcji 8 porcji

Składniki:

 • ½ średniego arbuza ok. 1,1 l soku z arbuza
 • sok z 4 cytryn
 • 1 litr wody mineralnej
 • 4 łyżki ksylitolu lub cukru
 • 4 łyżki wody
 • 2 małe gałązki miety
 • kostki lodu opcjonalnie po 6 kostek lodu na porcje

Wykonanie:

 1. Łyżką wybrać miąższ z arbuza, przełożyć go do pojemnika blendera, dokładnie zmiksować, następnie przecedzić przez sitko. Na sitku mają zostać pestki i suchy miąższ arbuza, ja uzyskalam 1,1 l soku.
 2. W małym garnku zagotować wodę z ksylitolem / cukrem i gałązkami mięty. Mieszać, najlepiej drewnianą łyżką rozcierając miętę o brzegi garnka, żeby puściła jak najwięcej aromatu. Ostudzić.
 3. Wymieszać sok z arbuza z sokiem z cytryny, wodą i syropem cukrowo-miętowym. Podawać koniecznie schłodzone, można z kostkami lodu.
 4. Smacznego!

uwagi

Ilość cukru / ksylitolu zależy od tego, jak słodki jest Wasz arbuz i jak duże są cytryny. Jeśli chcecie dodać więcej słodzika należy go zawsze dokładnie rozpuścić w gorącej wodzie!

lemoniada arbuzowa z mięta watermelon and mint lemonade lemoniada arbuzowa z mięta watermelon and mint lemonade2 thoughts on “Lemoniada arbuzowa z miętą”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Inline
Inline